Koncert Galowy Tygodnia dla Polski za nami.
8 listopada o godz. 17, w Starej Elektrowni odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich konkursów zorganizowanych po raz 11 przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Tradycyjnie projekt był objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Huberta Betlejewskiego.
Uczestnicy konkursów w różnej ale zawsze artystycznej formie wyrażali miłość do Ojczyzny.
Dla uczniów szkół średnich przewidziane zostały dwa wyzwania:
– literackie na wspomnienia nawiązujące do wątków z życia, przeżyć i emocji związanych
z historią powiatu ostrowskiego
– i recytatorskie, każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować wybrany wiersz o tematyce patriotycznej.
W konkursie literackim Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom jury (p. Aleksandra Warecka i p. Karol Madej) zdecydowało, iż najlepszą pracę napisała Lena Szwajkowska, której przyznano I miejsce. III miejsce przypadło Wojtkowi Kucharczykowi a wyróżnienie – Aleksandrze Bartnik.
W konkursie recytatorskim A to Polska właśnie 28 października odbył się etap szkolny.
Po przesłuchaniu wszystkich prezentacji jury (p. Beata Bugajska, p. Anna Rawa-Sadowska i p. Maria Wesołkowska) wybrało: Aleksandrę Dmochowską, Adriana Michalika i Karola Nienałtowskiego jako reprezentację liceum.
5 listopada przedstawiciele wszystkich szkół spotkali się w gmachu MBP, gdzie odbył się etap powiatowy konkursu. Jury w składzie: p. Marta Kawalec, p. Izabela Bogucka i p. Jolanta Andruszkiewicz, wybrało laureatów. Nasi licealiści Aleksandra Dmochowska i Karol Nienałtowski zajęli ex aequo III miejsce.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach za włożony wysiłek i serce. Laureatom gratulujemy sukcesów.
Pamiętajcie: de gustibus non est disputandum
Młodzieży z przyjemnością towarzyszyły :
p. dyrektor Małgorzata Wiercińska i Maria Wesołkowska.
Tekst i zdjęcia MW


















