14 października DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa, a jego obchody to doskonała okazja do wyrażania podziękowań za ogromny wysiłek nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, wkładany codziennie w dzieło kształtowania szlachetnych serc i umysłów uczniów.

Dnia 13 października 2023 roku odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież pod kierunkiem pań: Joanny Rojek-Grabowskiej i Aliny Doroty Krasińskiej. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Monika Kuziak, która w swoim przemówieniu przybliżyła krótko historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, podziękowała nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły za zaangażowanie oraz całoroczny trud pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz wręczyła wyróżnionym nauczycielom Nagrody Nauczyciela. W tym roku otrzymali je: p. Beata Bugajska, p. Bożena Cęcelewska- Bielecka, p. Paweł Cieśluk, p. Piotr Chud, p. Sylwia Gałązka, p. Magdalena Konrad, p. Dorota Krasińska, p. Monika Horodok, p. Sylwia Leoniak, p. Marcin Kulesza, p. Joanna Rojek- Grabowska, p. Anna Leszczyńska, p. Krzysztof Studnicki, p. Beata Szymalska, p. Maria Wesołkowska, p. Klaudia Zawistowska, p. Izabela Żyłowska. Nagrodę Zarządu Powiatu Ostrowskiego otrzymały panie: Joanna Sulewska i Agnieszka Kazimierczyk.

Następnie głos zabrali: przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Andruszkiewicz, wicestarosta ostrowski pan Józef Rostkowski oraz przewodnicząca Rady Powiatu pani Dorota Subda. W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzenia zlożyła Klaudia Krutczenko z klasy IV a. Przedstawiciele SU powitali wszystkich nauczycieli, pracowników i gości zaproszonych symboliczną różą.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny, w którym młodzi artyści Koperniczka swoimi piosenkami, muzyką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, wprowadzając wszystkich w nostalgiczny nastrój. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników administracji i obsługi szkoły. Ciekawym punktem okazał się filmik, którego bohaterami byli nauczyciele opowiadający o swoich doświadczeniach związanych z pracą w szkole, czy też pasjach i marzeniach. Cała uroczystość odbyła się w miłej, serdecznej, pełnej uśmiechów, ale też wzruszeń atmosferze i z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich widzów.

Tekst: Joanna Rojek-Grabowska

Film na fb z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagranie i montaż Krzysztof Świderek

Foto: Julia Wojtczuk