Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

Wakacje dla młodzieży to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności należy  zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Tematykę czujności  w obliczu zagrożeń podczas wakacyjnego wypoczynku, przedstawił na spotkaniu dla klas III  Liceum Ogólnokształcącego im.  M. Kopernika Komendant Straży Miejskiej  Krzysztof Janusz Gołębiewski.

Przypomniał o żelaznych zasadach chroniących podczas wypoczynku nad wodą, w górach, nad jeziorami i w lasach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym szczególnie dla świeżo upieczonych kierowców, ale też dla zwolenników rowerów, hulajnogi, motocykla czy quada,

Podkreślił, że żadna zasada nie daje 100 % szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacząco możliwość stania się ofiarą. Żaden zbiór zasad nie gwarantuje 100% skuteczności i nic nie zastąpi rozsądku, odpowiedzialności i ostrożności.

Okres wakacji to również intensywny werbunek prowadzony przez sekty i przed tym zagrożeniem ostrzegał Komendant.

Zostały przypomniane szeroko rozumiane  zasady cyberbezpieczeństwa.

Wakacje to też okres wzmożonej działalności dealerów narkotykowych, to mit, że dopalacze pomagają w dobrej zabawie, w takich sytuacjach najważniejsza jest asertywna odmowa

Korzystając ze spotkania Komendant Straż y Miejskiej złożył wszystkim  Nauczycielom, pracownikom Szkoły, Uczniom i ich Rodzinom sympatykom Szkoły na nadchodzące wakacje 2023 roku najserdeczniejsze życzenia bezpiecznego wypoczynku, wspaniałej słonecznej pogody, ciekawych przygód i miłych spotkań, chwil wartych wspomnień  oraz niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Będziemy kontynuowali akcje bezpieczeństwa Naszych Uczniów wspólnie ze Strażą Miejską