Gigathon 2023

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że 11 maja 2023 r. rozpoczął się nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Gigathon” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W Gigathonie mogą wziąć udział uczniowie z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Konkurs sprawdzi wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak:

•          Minecraft (dla uczestników w wieku 7-9 lat),

•          Scratch (dla uczestników w wieku 10-12 lat)

•           Python/C#/C++ (dla uczestników w wieku 13-18 lat).

Konkurs podzielony jest na 3 etapy:

I etap 29 maja – 12 czerwca 2023 r. – część w formie quizu składającego się z 25 pytań,

II etap październik 2023 r. – część teoretyczna w formie quizu połączona z częścią praktyczną,

III etap (finał) styczeń 2024 r. – praca nad własnym projektem programistycznym. Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in.: konsola PlayStation 5, konsola Nintendo Switch, darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny i wiele innych.

Warto też podkreślić merytoryczny wymiar konkursu jak rozwijanie umiejętności programistycznych i technicznych, które w dzisiejszej erze cyfrowej są niezwykle

cenne. Programując dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność, zdolność krytycznego myślenia oraz uczą się rozwiązywania problemów.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji i Nauki, GovTech Polska, NASK oraz ponad 20 prezydentów miast.

Na stronie wydarzenia dostępne są do pobrania specjalne materiały dla uczniów i nauczycieli, które pomogą w osiągnięciu najlepszych wyników i zdobyciu atrakcyjnych nagród.

Zapisy oraz szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie https://giganci.info/. Organizatorem konkursu jest szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania.

Zachęcam do udziału.

MAZOWIECKI WICEKURATOR OŚWIATY /-/

Krzysztof Wiśniewski