Kampania przeciw narkotykom

Kampania przeciw narkotykom

W dniu 4 czerwca w naszej szkole odbyła się kampania przeciw narkotykom.

We współpracy z Policja Ostrów Mazowiecka oraz PSSE Ostrów Mazowiecka przygotowaliśmy 3 godzinną lekcję dotycząca szkodliwości narkotyków.

Spotkanie rozpoczęła pani pedagog Magdalena Konrad prezentując harmonogram zaplanowego przedsięwzięcia. Uczniowie dowiedzieli się o szkodliwości narkotyków, dopalaczy, a także o odpowiedzialności karnej związanej z ich posiadaniem.

Naszymi prelegentami byli: mł.adp Emilia Podbielska, st.asp. Marek Murawski, Katarzyna Wilczewska oraz Delfina Kołakowska.

Wspólnie obejrzeliśmy film w reżyserii Anny Różyckiej „Zdażyć”, który porusza problem narkotyków i dopalaczy wśród młodych ludzi. Film został zrealizowany w ramach rządowego projektu: „Siebie NIE truję – innych uświadamiam i szanuję”.

Zaśpiewały dla nas Karolina Dawid „Do Kołyski” oraz Nadia Tyl „Mori”.

Wpływ narkotyków na zdrowie psychiczne jest jednym z najbardziej niebezpiecznych aspektów ich zażywania. Badania wykazują, że osoby zażywające narkotyki są bardziej narażone na wystąpienie chorób psychicznych w przyszłości.

Dzięki uprzejmości PSSE po prelekcji uczniowie mieli możliwość pokonania toru przeszkód z narkogoglami i alkogoglami.

Kochani!

Zbliżają się wakacje, bądźcie ostrożni, czuwajcie nad tym kogo poznajcie, komu ufacie i z kim spędzacie czas. Nigdy nie bądźcie obojętni, jeśli posiadacie wiedzę, że w waszym otoczeniu ktoś ma kontakt z narkotykami! Szukajcie pomocy i wsparcia.

Narkomania wymaga fachowego leczenia medycznego, farmakologicznego, psychologicznego, psychoterapeutycznego.

Pamiętajcie!

Znalezienie pomocy w profesjonalnych źródłach, asertywne odmawianie narkotyków i innych używek oraz zrozumienie negatywnych konsekwencji to kluczowe kroki w walce z tym problemem. Zdrowie fizyczne i psychiczne są nadrzędnymi wartościami, które należy chronić.

Ogromne podziękowania dla Krzysztofa Świderka, Radosława Repko, Damiana Brzostka i Zuzanny Kowalczyk. ♥️

Dziękujemy!!!

Tekst: M. Konrad

Foto: M.Konrad, Z. Kowalczyk, E. Podbielska.