Pracownia Kompetencji Cyfrowych

UWAGA! Pilna prośba do wszystkich uczniów naszej szkoły. Chcemy wziąć udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Zadaniem konkursowym jest zrealizowanie kursu „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy.” przez jak największą liczbę uczniów oraz wymyślenie hasła kampanii i postu w mediach społecznościowych dotyczących cyberbezpieczeństwa. Hasło i post wykonują uczniowie: Krzysiek Świderek i Albert Bartnik z klasy 2B. Prośba polega na tym, aby jak największa liczba uczniów (i ew. nauczycieli) zrealizowała kurs o cyberzagrożeniach. Kurs składa się z 22 slajdów, w tym są zadania, polegające na kliknięciu na bezpieczne/niebezpieczne elementy. Prosimy o kliknięcie na kurs dzisiaj (wtorek 28 czerwca) lub jutro (29 czerwca). Realizacja kursu trwa kilka minut.

Link do kursu:

Rozpocznij kurs

Dziękujemy wszystkim, którzy wezmą udział. Nawet jeśli nie wygramy nagród (a są cenne i jest ich dużo!) to zwiększymy swoje bezpieczeństwo w sieci.

Informacja o konkursie

Zapraszamy do udziału w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, w którym do wygrania są supernowoczesne mobilne pracownie komputerowe. Rozdamy ich minimum 500!

Dlatego jeśli chcielibyście, aby w Waszej szkole pojawiła się taka pracownia, zależy Wam na tym, aby uczniowie poszerzali wiedzę w zakresie cyberbezpieczeństwa i zdobywali nowe umiejętności – koniecznie weźcie udział w naszym konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2023 r.

WAŻNE!
W konkursie mogą brać udział wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Polsce.

Nagrody czekają – jest ich wiele, a co najmniej 500. To mobilne pracownie komputerowe (MPK). W skład każdej z nich wchodzi: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Co zrobić, by wygrać? To zależy od wieku uczniów:

Klasy 1-3: zrealizujcie moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotujcie projekt kolorowanki, która będzie dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.

Klasy 4-6: zrealizujcie moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotujcie plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.

Klasy 7-8 i ponadpodstawowe: zrealizujcie moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” (kurs w wersji dla klas 7-8), a później pomyślcie i wyślijcie w zgłoszeniu hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.

UWAGA!
Każda szkoła może przesłać tylko jedno zgłoszenie dla danego etapu edukacyjnego. Jeśli w Waszej placówce są wszystkie wskazane etapy – macie szansę nawet na trzy nagrody!

Więcej informacji, wszystkie wymienione kursy oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.pracowniakompetencjicyfrowych.pl.

Czekamy na Wasze prace. Powodzenia!

Pozdrawiamy

Zespół projektu Pracownia Kompetencji Cyfrowych