Poezja ukryta w świecie barw

Poezja ukryta w świecie barw to tytuł wystawy prac plastycznych, których autorkami są Ola i Miłka. Obie dziewczyny łączy twórcza pasja. Mimo, że próbują swoich sił od wielu lat, to jak same przyznają, są na początku drogi, ciągle się uczą. Poznają i kształcą się w wielu technikach: ołówek, kredki, akwarele, farby olejne i akrylowe.
Zajmowanie się rysowaniem, malowaniem pozwala im wyrazić i poznać siebie. Czas spędzany nad kartką, płótnem wyrabia cierpliwość, koncentrację. Obcowanie ze sztuką uwrażliwia estetycznie. Rysowanie to też forma relaksu, zabawy. Jest czymś w rodzaju odskoczni od codziennego, szkolnego życia często związanego z zapamiętywaniem licznych wzorów, formułek, dat…
„Pamiętajcie aby nigdy się nie poddawać i rozwijać swoje pasje” to nie tylko przesłanie Oli do koleżanek, kolegów ale myśl pod którą z pewnością wielu z nas mogłoby się podpisać. Jest przypomnieniem o potrzebie wsłuchiwania się w siebie, poznawania swoich możliwości, odkrywania talentów, tych artystycznych również.
Bo „Sztuka nie ma wyglądać pięknie, ma na celu sprawić, ze coś poczujesz” (R. Powell).
 
tekst i zdjęcia: Ola i MW