Projekt „Trees For Europe na Mazowszu”

Trees For Europe

2 czerwca w naszej szkole odbyła się akcja przekazania uczniom sadzonek drzew w ramach projektu „Trees For Europe na Mazowszu”.🌳🌳🌳

Z tej okazji gościliśmy w szkole wiceministra sportu i turystyki p. Arkadiusza Czartoryskiego, prezesa Fundacji Trees For Europe p. Macieja Knutha oraz przedstawicieli Powiatu ze starostą ostrowskim p. Zbigniewem Chrupkiem na czele. W ramach akcji przekazano uczniom około 500 sadzonek drzew oraz przy asyście wiceministra, prezesa fundacji, starosty i dyrekcji szkoły na dziedzińcu szkolnym posadzono 4 drzewka. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PGNiG.

Organizatorem projektu jest Fundacja Trees For Europe i Fundacja PGNiG. Celem przedsięwzięcia jest budowanie w Polsce tradycji sadzenia drzew przez uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Projekt realizowany jest w wielu krajach Europy. Każde pojedyncze drzewko posadzone przez jednego z setek tysięcy uczniów każdego roku w kontekście kolejnych dekad sprawi, że Europa stanie się na nowo zielonym kontynentem wolnym od problemów smogu czy susz.”

Tekst: Paweł Cieśluk

https://to.com.pl/projekt-trees-for-europe…/ar/c1-17599007