Przedstawienie Paschalne w sali Błękitna

Przedstawienie Paschalne w sali Błękitna

Dnia 19 marca 2024 roku, na sali Błękitna młodzież naszej szkoły wystawiła wzruszające przedstawienie Paschalne, opowiadające o męce, śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.
Dzisiejsze przedstawienie to piękny śpiew chóru i wspaniała gra aktorska, która pokazała wierne odwzorowanie wydarzeń biblijnych i współczesną wersję tych wydarzeń.
Widzowie mogli śledzić moment ukrzyżowania i śmierci Jezusa oraz Zmartwychwstanie- triumfu życia nad śmiercią.
Najbardziej poruszający moment nadszedł jednak podczas sceny Zmartwychwstania. Młodzi aktorzy w sposób niezwykły odtworzyli chwile triumfu życia nad śmiercią.
Całość przedstawienia okazała się nie tylko artystycznym wyczynem młodych uczestników, ale także dogłębnym refleksją nad treścią paschalną, która jest kluczowym elementem chrześcijańskiej wiary. Dzięki ich zaangażowaniu i talentowi, widzowie mogli przeżyć te wydarzenia na nowo i wzmocnić swoją wiarę.
Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami i ciepłymi podziękowaniami za głęboką wartość przekazu, którym się podzielili.
Młodzież naszej szkoły udowodniła, że pasja, zaangażowanie i wiara potrafią stworzyć niezapomniane doświadczenie artystyczne i duchowe.
Zdjęcia Dorota Krasińska i Julia Kacprzyk
Tekst Dorota Krasińska