Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

PRZERWA NA CZYTANIE
to międzynarodowa akcja promująca książkę i czytelnictwo.
Warto czytać, gdyż korzyści są ogromne i nie do przecenienia. Oddawanie się lekturze, najlepiej codziennie sprawia, że rozwija się nasza wyobraźnia, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć i koncentracja, poszerza wiedza, łatwiej dokonujemy analitycznego i logicznego myślenia. Możemy przenosić się w czasie i przestrzeni. Historie bohaterów uczą empatii i kształtują osobowość. Czytanie może być inspiracją wielu naszych działań, w tym pisania. Jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu.
Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera. (Monteskiusz)
W tym roku po raz pierwszy Liceum zgłosiło swój udział w przedsięwzięciu.
Finał akcji polegający na pokazaniu się z książką i uwiecznieniu tego na zdjęciu, poprzedziła promocja wydarzenia m.in. poprzez rozmieszczenie na drzwiach do sal lekcyjnych okolicznościowych kartek z recenzjami wybranych dzieł. Wszystkie recenzje (napisane zarówno przez uczniów jak i nauczycieli) będą sukcesywnie publikowane na Fb Biblioteki.
Gdyby ktoś chciał się podzielić swoimi refleksjami na temat przeczytanej książki, to bardzo proszę o przesyłanie tekstu na adres maya.wesolk@gmail.com. Z przyjemnością zamieszczę go na Fb.
Dziękuję wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu i udział w akcji.
Maria Wesołkowska