Solve for Tomorrow

solve for tomorrow
Szanowni Państwo, 
 Jeszcze nie opadły emocje po Ogólnopolskich Mistrzostw IT, ale jako drużyny macie już okazję spróbować swoich sił w kolejnym programie. Mowa o Solve for Tomorrow, w ramach którego na uczestników czekają wyjątkowe nagrody finałowe. Nagrody finansowe i rzeczowe, a także wyróżnienia w postaci urządzeń firmy Samsung otrzymują zespoły, a dla ich opiekunów i opiekunek oraz reprezentowanych przez nich szkół przewidziano nagrody rzeczowe również w postaci produktów Samsung.

To dla Was niepowtarzalna okazja, abyście wykorzystali Wasz ogromny potencjał i na fali pozytywnej energii zgłosili się do programu. Wystarczy, że zbierzecie zespół (w większości przypadków już go macie, bo przecież w drużynach działaliście na Mistrzostwach IT), zidentyfikujecie wyzwanie w jednej z czterech kategorii: Zdrowie, Bezpieczeństwo, Klimat lub Integracja i wypełnicie formularz dostępny na stronie: https://solvefortomorrow.pl/

Do programu zapraszamy drużyny młodzieżowe 3 lub 4 osobowe wraz z opiekunem w osobie nauczyciela, nauczycielki (dowolnego przedmiotu).

Na zgłoszenia czekamy do 31 października 2023 roku.

Nie wiesz jak przygotować zgłoszenie? Zastanawiasz się, czy warto? Weź udział w webinarze informacyjnym, który odbędzie 24 października o godz. 19.00.

Program Sove for Tomorrow firmy Samsung wspiera rozwój kompetencji, niezbędnych młodemu pokoleniu do zmierzenia się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii istotnych dla lokalnych społeczności. Poszukując rozwiązań na zidentyfikowane problemy, młodzież tworzy pomysły na aplikacje, nowe produkty i usługi powiązane z technologią.

Ponadto działania nad projektami przebiegają zgodnie z metodologią myślenia projektowego Design Thinking. W tym procesie uczestników wspierają wybitni ambasadorzy programu Solve for Tomorrow, czyli eksperci i nauczyciele z misją. Metoda ta pozwala zdobyć kluczowe kompetencje przyszłości, takie jak kreatywność, krytyczne myślenie, współpraca, komunikacja i empatia, które będą niezbędne na przyszłym rynku pracy.

Solve for Tomorrow jest także świetną propozycją dla nauczycieli i nauczycielek różnych przedmiotów, w szczególności, takich jak biznes i zarządzanie, doradztwo zawodowe, informatyka, ale także dla wychowawców klas. Dzięki programowi mogą współuczestniczyć w procesie tworzenia nowatorskich rozwiązań zaproponowanych przez ich podopiecznych, a także poznać nowe narzędzia pracy, możliwe do wdrożenia niezależnie od nauczanego przedmiotu.


 
 Jeśli masz w sobie ciekawość świata, nie boisz się nowych wyzwań i chcesz mieć wpływ na otaczającą się rzeczywistość to czekamy właśnie na Ciebie! 
 Kontakt:
52 511 86 50
608 321 300
603 888 111
Biuro Mistrzostw – biuro@v8team.pl
Wsparcie Techniczne – support@v8team.pl#NieOgraniczajSieSerdecznie zapraszamy!
Koordynatorzy Mistrzostw IT 
 Przejdź do strony MistrzostwIT
solve for tomorrow
solve for tomorrow