Spotkanie z Witoldem Szabłowskim

Przez 19 lat biegał po ostrowskich ulicach… i dachach. Wyjechał, żeby opowiadać wielkie historie. Teraz wrócił, żeby opowiedzieć własną. 23.02.2022. odbyło się spotkanie z Witold Szabłowski – Notatnik Reportera — spotkanie autorskie, ponieważ pan Witold, absolwent naszej szkoły, autor: „Zabójcy z miasta moreli”, „Tańczących Niedźwiedzi”, „Naszego małego PRLu”, „Jak nakarmić dyktatora?” , „Sprawiedliwych zdrajców”, „Rosji od kuchni”, które cieszą się międzynarodowym uznaniem. (A my cieszymy się ich sukcesami razem z autorem.)

Mieliśmy przyjemność wysłuchać opowieści o niesamowitych ludziach i podróżach, o zbieraniu historii z kuchennych stołów, o politycznej roli jedzenia, i o samym pisaniu – a to wszystko, oczywiście, od kuchni.

Pan Witold uchylił nam również rąbka tajemnicy o tym, co waży się w hollywoodzkim kotle i jak to jest, kiedy się w nim miesza… A zdecydowanie namieszała w nim książka “Jak nakarmić dyktatora”. Na jej podstawie ma powstać serial fabularny!

Dodajmy jeszcze, że rozmowa była inspirująca, anegdotki śmieszne, a wszyscy goście po zakończeniu spotkania — z pewnością – głodni kolejnych kuchennych historii.

Nie ma jednak powodu do obaw, pan Witold zapowiedział, że do Ostrowi będzie wracał, na co czekamy bardzo niecierpliwie. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

tekst: Kinga Pazik