Spotkanie w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

Spotkanie w LO w Warszawie

W dniu 28 listopada, w Warszawie w XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie odbyły się konsultacje wojewódzkie dla województwa mazowieckiego dotyczące istotnych tematów, takich jak budowanie wizerunku szkoły XXI wieku, czy też zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w szkołach. W spotkaniu objętym patronatem MKO oraz wojewody mazowieckiego, której współorganizatorem była Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej wzięli udział Bartłomiej Wachaczyk z kl. IV f oraz p. Magdalena Konrad. Honorowym gościem spotkania był II Wicekurator Mazowiecki pan Krzysztof Wiśniewski.

Podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny „Polska szkoła XXI wieku”, dyskusja na temat telefonów w szkołach, ankieta dla uczestników oraz wspólna diagnoza problemów: Hejt, przemoc, oszustwa, zaburzenie relacji międzyludzkich, rozproszenie uwagi i brak koncentracji.

Wśród zgromadzonych odbyła się także dyskusja na temat zdrowia psychicznego w szkołach (Psycholog i dostęp do specjalistów, Edukacja psychologiczna).

Na koniec uczestnicy wraz z prowadzącymi dyskutowali na temat rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii komunikacyjno-informacyjnych.

Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak ważnym wydarzeniu.

Tekst i foto: Magdalena Konrad