Sukces Szkolnego Klubu Debat

Szkolny Klub Debat

Miło nam ogłosić kolejny sukces Szkolnego Klubu Debat. Nasza drużyna w składzie: Krystian Barycki, Adam Więcław, Oliwia Kopras, Jakub Stefańczyk i Kamila Olszewska wygrali finałową debatę w ramach Ostrowskiej Szkoły Debaty szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy zmierzyli się z tezą „Powstanie w Getcie warszawskim było pierwszym Powstaniem Warszawskim”. Mieliśmy przyjemność debatować z drużyną z Zespołu Szkół Nr 2 im. Powstańców Styczniowych w Ostrowi Mazowieckiej, z którą wygraliśmy 3:0.

Ostrowska Szkoła Debat jest projektem realizowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, w ramach którego szkoły ponadpodstawowe z powiatu ostrowskiego miały możliwość wziąć udział w trzech sparingach międzyszkolnych. Oprócz drużyn biorących udział w finale uczestnikami projektu były drużyny z Zespołu Szkół Nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz z Technikum Lotniczego w Nagoszewie.

Najlepszym mówcą całego turnieju okazał się reprezentant naszej szkoły Adam Więcław, który w drużynie pełnił rolę mówcy zajmującego się kontrargumentacją. Drużynę do debat przygotowywały p. Sylwia Gałązka i p. Agnieszka Kazimierczyk. Serdecznie gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: A. Kazimierczyk i S. Gałązka

Zdjęcia: strona internetowa Muzeum Dom Rodziny Pileckich, A. Kazimierczyk, S. Gałązka