Turniej Debat Historycznych

Debata - obr wyróżniający

W sobotę (4.12) drużyna reprezentująca naszą szkołę, w składzie: Julia Lewandowska 👩🏻, Dawid Skonieczny 👦🏻, Igor Kaja 👦🏻 i Bartosz Polak 👦🏻 wzięła udział w Turnieju Debat Historycznych, organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Była to nasza pierwsza ogólnopolska debata historyczna, w której zmierzyliśmy się z reprezentacją z innej szkoły.

Przygotowania do debaty rozpoczęliśmy już dużo wcześniej, pod kierunkiem naszych nauczycieli, p. Sylwii Gałązki i p. Agnieszki Kazimierczyk. W dniu debaty musieliśmy przygotować się na 4 zaproponowane tezy, oczywiście zarówno po stronie propozycji i opozycji. O godzinie 9.00 połączyliśmy się za pomocą platformy Mixidea z innymi drużynami oraz prowadzącymi i sędziami. Przystępując do dyskusji nad pierwszą tezą musieliśmy najpierw pokonać ogromny stres, który towarzyszy przy każdej tego typu debacie, ale już w trakcie swoich mów, udało nam się opanować emocje. Współpracując i używając niezwykle przekonujących argumentów uzasadnialiśmy swoje stanowisko.

Ostatecznie nasza drużyna Koperniczka zajęła 3. miejsce w klasyfikacji końcowej🥉💪🦹‍♂️🦹‍♀️Uważamy to za ogromny sukces, gdyż była to nasza pierwsza, na taką skalę przeprowadzona debata. Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że było to emocjonujące, a zarazem niezwykle ekscytujące i rozwijające doświadczenie, które zostanie z nami na dłużej. Zapewne przygodę z debatami będziemy dalej rozwijać i kontynuować.

Tekst: Julia Lewandowska