Wycieczka do Berlina i Poczdamu

Wycieczka do Berlina

W dniach 17-19.04.2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Berlina i Poczdamu, zorganizowanej przez panią Joannę Rojek-Grabowską, a której w opiece nad młodzieżą towarzyszyły panie: Dorota Krasińska, Agnieszka Wasilewska oraz Sylwia Gałązka.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania stolicy Niemiec – Berlina. Najpierw uczniowie udali się na Alexanderplatz ze słynnym zegarem Weltzeituhr, podającym aktualny czas w wielu miejscach na świecie. Następnie przeszli reprezentacyjną aleją Unter den Linden obok budynków opery, Uniwersytetu Humboldta, Biblioteki Narodowej, Fontanny Neptuna, Wyspy Muzeów itp. do Bramy Brandenburskiej, aby na koniec udać się do Reichstagu – siedziby niemieckiego rządu i wjechać na taras ze szklaną kopułą.

Następnego dnia uczniowie kontynuowali zwiedzanie Berlina. Pierwszym punktem była Panorama w Pergamonmuseum – piękna wystawa poświęcona antycznej Grecji. Spektakl ten nosi tytuł „ PERGAMON. Arcydzieła starożytnej metropolii i panorama 360º autorstwa  Yadegar Asisi”. Jest to rozległa instalacja pokazująca fragment codziennego życia w starożytnym mieście – Pergamonie. Następnym punktem wycieczki po Berlinie było przejście graniczne Checkpoint Charlie i fragmenty Muru Berlińskiego oraz Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma. Zwiedzanie stolicy Niemiec zakończył wjazd na najwyższy budynek w kraju, czyli Berliner Fernsehturm – Berlińską Wieżę Telewizyjną. Z galerii widokowej w charakterystycznej kuli na wysokości 203 m nad ziemią uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę Berlina.

W ostatnim dniu wycieczki uczestnicy udali się do Poczdamu – rezydencji Fryderyka Wilhelma, gdzie spacerowali po przepięknym parku i zwiedzili wnętrza rokokowego pałacu Sanssouci. Następnie udali się w podróż powrotną do domu, bogatsi o nowe wiadomości, doświadczenia oraz niezapomniane wrażenia.