XIX Konkurs Recytatorski „Ocalić od zapomnienia”.

XIX Konkurs Recytatorski "Ocalić od zapomnienia"

25 listopada odbył się XIX Konkurs Recytatorski „Ocalić od zapomnienia”, etap powiatowy. Jego organizatorem był Klub 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego. Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja dwóch utworów, poetyckiego i prozatorskiego. W tym roku jeden z deklamowanych tekstów miał być autorstwa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, patrona 2021 roku.

Nasze Liceum reprezentowały: Kinga Borawska, Patrycja Dobosz, Oliwia Kulesza – finalistki etapu szkolnego, który odbył się 8 listopada. Wszyscy recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani. Jury jednak musiało wybrać najlepszych.

Wśród nagrodzonych znalazły się:

– Oliwia Kulesza zajmując III miejsce za interpretację „Nocy samobójczej” K. K. Baczyńskiego oraz fragmentu „Powrotu z gwiazd” S. Lema.

– Patrycja Dobosz za I miejsce za prezentację „Spojrzenia” K. K. Baczyńskiego i fragmentu „Twierdzy” A. de Saint-Exuperego.

Gratuluję sukcesów 🌻💙💚💛

Dziewczyny wykonały swoje deklamacje po mistrzowsku. Oddały dramatyzm mówionych tekstów. Sposób wyrazu był przekonywujący i poruszający. Były sugestywne i emocjonalne. Dostarczyły wielu wzruszeń słuchaczom. Uczestniczenie w tym wydarzeniu było przyjemnością.💓