Europejski Tydzień Kodowania (Code Week 2021)

CodeWeek

w dniach 9-24 października br. odbędzie się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.

Zachęcam Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu oraz upowszechniania informacji w swoich szkołach.

Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania? Jak mówią organizatorzy, w CodeWeek jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by móc wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczą dobre chęci. Wydarzenie należy zgłosić poprzez stronę www.codeweek.eu/add. Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut, ale jest niezbędny, aby organizowana inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Na stronie https://www.gov.pl/web/koduj/pomysly-na-codeweek2021 czekają gotowe pomysły na wydarzenia, które można zgłosić na mapę, a także materiały promocyjne #CodeWeek2021. Zachęcam do korzystania z nich.

Dzieci i młodzież, a także rodzice, nauczyciele, pracownicy ośrodków kultury, bibliotek, przedstawiciele organizacji pozarządowych i wszyscy inni zainteresowani inicjatywą, mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach z programowania w formule online, do których można dołączyć poprzez wydarzenie na Facebooku (https://m.facebook.com/events/4695099813842945/?event_time_id=4695284677157792&_rdr).

Na stronie koduj.gov.pl można znaleźć szczegółowe informacje o wydarzeniach przygotowanych przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Gigantów Programowania czy EduSense – Uczymy Dzieci Programować.

W przypadku pytań związanych z wydarzeniem, informacje można uzyskać pod adresem mailowym: programowanie@mc.gov.pl.

Zachęcam do śledzenia profilu wydarzenia na facebooku (https://m.facebook.com/CodeWeekPL?_rdr)  i na Instagramie (https://www.instagram.com/codeweekpl/).

W załączeniu przekazuję, do wykorzystania, grafiki, przygotowane specjalnie na tegoroczne wydarzenie.

Zapraszam do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

Tomasz Kulasa