Głos Koperniczka 6 2022

Głos Koperniczka

‼️Nowe wydanie Głosu Uczniowskiego‼️

Chcemy przybliżyć Wam ukraińskie wielkanocne tradycje. Spróbujemy razem przeanalizować wspólną, burzliwą historię Polski i Ukrainy – może uda nam się wyjaśnić, czemu nie należy podpisywać się na świeżych kartach historii niechęcią, a życzliwością i otwartością.

Wrócimy również do relacji ze spotkania z naszym absolwentem – panem Witoldem Szabłowskim, który namieszał w hollywoodzkich garnkach📽🎬 Posłuchamy “Ody do Młodości” w wersji iście ✨odmłodzonej✨ Pogadamy też chwilę o prawach przysługujących nam na szkolnym korytarzu. Dowiemy się, czemu warto się trzy razy zastanowić przed zakupami w branży fast fashion. Potem na chwilę wybierzemy się w daleką podróż, szlakiem Teleskopu Jamesa Webba (ach, te widoki! nie-sa-mo-wi-te!)🌠 Prześledzimy również sportowe nowinki. W następnym punkcie programu będzie możliwość chwycenia dnia i kilku zwrotek poezji. Znajdziemy też coś dla naszych drogich książkar. Zastanawiasz się, czy “Kwiat wiśni i czerwona fasola” lub “Siedmiu mężów Evelyn Hugo” są warte Twojego czasu? Znamy odpowiedź!😎😎 Wiemy też, jak przedstawia się sprawa Marlene Warren i tajemniczego klauna. Na koniec mamy do zaoferowania parę urzekających widokówek, rysunków i kilka dobrych wróżb🌞🌿

Mamy nadzieję, że znajdziecie w tym wydaniu chwilę wytchnienia. Oby nasze materiały były dla Was miłym przerywnikiem w ciągu dnia, w wirze wiadomości płynących ze wszystkich stron świata.

Zapraszamy do lektury!

Tekst: Kinga Pazik

Przeczytaj Głos Uczniowski 6/2022(pdf)