Koduj z Gigantami plakat

Właśnie wystartowały zapisy na warsztaty “Koduj z Gigantami”! Już po raz ósmy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania! Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast, w których odbędą się warsztaty.

W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 30.01.-14.02. stacjonarnie w ponad 80 miastach Polski. Oprócz warsztatów stacjonarnych uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach.

“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii. Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje. Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej: uczestnicy 7 – 9 lat: SCRATCH, MINECRAFT, uczestnicy 10 – 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR, uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

Także w tej edycji przygotowaliśmy specjalny konkurs dla szkół! Placówki, z których w wydarzeniu “Koduj z Gigantami” weźmie udział największa liczba uczniów, otrzymają specjalne nagrody!:

• Powyżej 50 zapisanych uczniów – Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs semestralny w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.

• Powyżej 25 zapisanych uczniów – Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs uzupełniający w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.

Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od 18 stycznia na stronie ranking.kodujzgigantami.pl.

Dla uczestników warsztatów zostanie ogłoszony konkurs na projekt programistyczny, w którym nagrody otrzyma szkoła, nauczyciel prowadzący oraz autor zwycięskiego projektu. Szczegóły konkursu – tematykę prac oraz zasady prześlemy wkrótce. Konkurs zostanie ogłoszony na profilu Koduj z Gigantami na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania naszej strony. Dodatkowo, na uczestników warsztatów czekają super niespodzianki oraz rozdawanie nagród! Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym. Gorąco zachęcamy szkoły do przekazania informacji uczniom o możliwości wzięcia udziału w praktycznych warsztatach programowania “Koduj z Gigantami”. Jest to świetna okazja, aby spróbować swoich sił w programowaniu i dowiedzieć się więcej o ścieżce edukacji prowadzącej do zawodu w branży IT. Poniżej przesyłamy propozycję treści wraz z grafiką, którą mogą Państwo udostępnić na swoich kanałach społecznościowych i stronie internetowej.

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania! Jeśli chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!

Już od 18 stycznia możecie zapisać się na następujące zajęcia:

– SCRATCH, MINECRAFT: uczestnicy 7-9 lat,

– SCRATCH, APP INVENTOR: uczestnicy 10-12 lat,

– C#, VISUAL STUDIO: uczestnicy powyżej 13. roku życia.

Warsztaty będą odbywać się [termin, lokalizacja]. Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce: kodujzgigantami.pl Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów – entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem!