Narodowe Czytanie 3.09.2022

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie, edycja XI
W sobotę 3 września szlachetni reprezentanci naszej szkoły razem z iście czarującymi przedstawicielami grona nauczycielskiego odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej by oddać się wspólnej lekturze Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Doprawdy, romantyczne przeżycie!
Narodowe Czytanie swoją obecnością uświetnili pan Konstanty Radziwiłł — wojewoda mazowiecki, pani Aurelia Michałowska – mazowiecki kurator oświaty, pan Marek Zagórski – poseł na Sejm RP, pan Jerzy Bauer – burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka oraz przedstawiciele władz miasta.
Pojawiło się również szerokie grono słuchaczy zwabionych do ogrodu biblioteki poezją i muzyką. Południce i nimfy wodne nie dotarły na miejsce. Ballady uchwyciły jednak ich wdzięczne portrety.
Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Pazik z Romantycznością – balladą programową polskiego romantyzmu – oraz Bartłomiej Wachaczyk, który wspólnie z panią kurator zaprezentował Świteź.
Serdecznie zachęcamy Was do zapoznania się z treścią Ballad i romansów, które znajdziecie w naszej bibliotece szkolnej. Miejcie serce i patrzcie w serce!

Słowo i poezja!

Tekst: Kinga Pazik

Zdjęcia: J. Sulewska, M. Wesołkowska,

www.ostrowmaz.com