Odwiedziny na cmentarzu

W dniu 27 października uczniowie kl. I g pod opieką p. Magdaleny Barzyczak oraz p. Magdaleny Konrad odwiedzili groby nauczycieli i pracowników naszego Liceum. Wyjście na cmentarz przed Dniem Zmarłych to już tradycja naszej szkoły. W ramach akcji „Zapał światełko” oraz #szkolapamieta🕯️ odwiedzamy groby osób, związanych z Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Kultywujemy w ten sposób tradycje i zachowujemy pamięć o zmarłych.

Znicz zapaliliśmy także przed naszą szkołą, w hołdzie nauczycielom tajnego nauczania, przy pomniku, gdzie znajdowała się plebania, służąca podczas Powstania Styczniowego, jako szpital polowy oraz na mogiłach żołnierskich.

W ramach akcji posprzątaliśmy także groby opuszczone.

Serdeczne podziękowania dla uczniów za zaangażowanie w tę akcję.

Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Źródło:https://www.gov.pl/…/szkola-pamieta-2022–zapraszamy-do…

Foto: M.Barzyczak, M.Konrad, A.Prabucka