Wycieczka klasy 3G do Warszawy

wycieczka do Warszawy

      8 grudnia uczniowie klasy III G wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem na mapie naszej wyprawy było zwiedzanie  Cytadeli Warszawskiej,  położonej na Żoliborzu.   Dowiedzieliśmy się, że powstała, aby wzmocnić kontrolę rosyjskich władz zaborczych nad Warszawą. Znajdowało się tam więzienie śledcze, w którym przetrzymywano wielu polskich działaczy narodowych, m.in. Romualda Traugutta, Józefa Piłsudskiego czy Romana Dmowskiego. Co ciekawe, na terenie twierdzy, by podkreślić jej władzę nad miastem, panował zupełnie inny czas, różniący się o około dwie godziny od pozostałych dzielnic.

     Kolejnym punktem programu była Niewidzialna Wystawa. Tam mieliśmy możliwość poczuć się jak osoby niewidome oraz poznać sposób ich funkcjonowania. Jak się okazało, zadanie nie należało do najłatwiejszych,  ale z pewnością zmieniło nasze podejście do osób niewidomych. W trakcie zwiedzania wystawy rozwinęła się  nasza wyobraźnia oraz wyostrzyły inne zmysły, takie jak dotyk czy słuch.     

     Nie zabrakło nam także czasu wolnego, podczas którego mogliśmy zjeść lub zrobić przedświąteczne zakupy i miło spędzić czas w swoim towarzystwie.

     Ostatnim punktem programu naszego pobytu w Warszawie był spektakl „Odjechana farsa” w Teatrze Komedia. Największe wrażenie sprawiła na nas gra aktorska oraz wysiłek jaki aktorzy w nią włożyli, ponieważ role około dziesięciu postaci zagrało tylko dwóch aktorów! Wyobraźcie sobie jak szybko musieli się przebierać,by wcielać się w kolejne role… 

     Wycieczka była bardzo udana. W doskonałych humorach powróciliśmy do domów.

Sandra Werner