XXIX Olimpiada Informatyczna

Olimpiada Informatyczna

Ministerstwo Edukacji i Nauki
Komitet Główny Olimpiady Informatycznej
Fundacja Rozwoju Informatyki

Do Dyrektora Szkoły
Do Nauczycieli Informatyki

Szanowni Państwo,
już tyko tydzień został do zakończenia I etapu XXIX Olimpiady Informatycznej. Każdy z Uczniów może jeszcze spróbować swych sił w tych zawodach!
Bardzo prosimy o zachęcenie uczniów do startu. Nawet jeśli rozwiążą tylko jedno zadanie, to będzie to ich duży sukces. Co roku przyznajemy wyróżnienia dla części uczestników zawodów I stopnia, nawet jeśli nie dostaną się do następnego etapu, nagradzamy ich dyplomami, które zostaną wysłane na adres szkoły.

Przygotowaliśmy film promująco-informacyjny o Olimpiadzie, może on pomoże zachęcić uczniów do startu w zawodach. Film znajduje się na naszym kanale YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=EkMbj6fVnA4. Bardzo prosimy o udostępnienie linku uczniom.

Na kanale YouTube dostępne są też dwa webinaria, które wyjaśnią uczniom ważne kwestie dotyczące startu w Olimpiadzie:

  1. „Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej?”, dostępne pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=qKCPzHF9ROk
  2. „Jak rozwiązywać zadania na Olimpiadzie Informatycznej?”, dostępne pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=JBOTmpXrn04

Informacja na temat Olimpiady Informatycznej znajduje się na naszej stronie internetowej www.oi.edu.pl.

Wspólnie z NASK-PIB uruchomiliśmy Program Stypendialny, który obejmuje także laureatów Olimpiady Informatycznej. W ramach tego Programu będziemy mogli przyznać wysokie stypendia. Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie pod adresem: https://oi.edu.pl/l/29oi_nask/

Czekamy na Państwa Uczniów.

Liczymy na owocną współpracę i życzymy Uczniom przystępującym do Olimpiady sukcesów w zawodach!

Z pozdrowieniami
Przewodniczący Komitetu Głównego
Olimpiady Informatycznej
prof. dr hab. Krzysztof Diks


Olimpiada Informatyczna organizowana jest przez Fundację Rozwoju Informatyki, a finansowana z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach zadania publicznego „Organizacja i przeprowadzenie olimpiad i turniejów w latach szkolnych 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022”.